Polska: Msza św. i procesja Bożego Ciała w Poznaniu

Ks. Jan Jenkins, opiekun poznańskiej kaplicy FSSPX

Dziś, w uroczystość Bożego Ciała, nadwarciańskim wałem i uliczkami poznańskiego Chwaliszewa, gdzie mieści się należąca do Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X kaplica pw. św. Józefa, przeszła uroczysta procesja eucharystyczna.

Mimo że w Grodzie Przemysła Msze św. trydenckie na mocy indultu miejscowego ordynariusza są odprawiane od 1994 r., to jednak przez wszystkie te lata władze duchowne konsekwentnie odmawiały wiernym prawa do uczestniczenia w tak uroczystym dniu w liturgii sprawowanej w rycie klasycznym. W latach 2008 i 2009 była taka możliwość dzięki posłudze jednego z ojców bernardynów, którego jednak później z Poznania usunięto, a w roku 2010 Mszę odprawił ks. Konstantyn Najmowicz.

Dopiero w tym roku, dzięki apostolatowi FSSPX, wierni w uroczystość Bożego Ciała po raz pierwszy mogli wziąć udział zarówno we Mszy św. trydenckiej, jak i w procesji eucharystycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.