Przejdź do treści

Szwajcaria: Święcenia w seminarium FSSPX w Ecône

Błonia wokół seminarium FSSPX w Écône: Diakoni pragnący przyjąć święcenia kapłańskie zgromadzeni wokół ołtarza i biskupa

W piątek 29 czerwca, w uroczystość świętych Piotra i Pawła Apostołów, bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, udzielił święceń prezbiteratu 11 diakonom, którzy przygotowywali się do kapłaństwa w Międzynarodowym Seminarium Duchownym św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii – 10 z nich należy do FSSPX, a jeden do Bractwa Przemienienia Pańskiego z Merigny. Bp Fellay udzielił również święceń diakonatu pięciu subdiakonom należącym do Bractwa oraz dwóm benedyktynom z klasztoru w Bellaigue.

Święcenia kapłańskie przyjęli: Dionizy Coulomb, Karol de Belleville, Szczepan de Blois, Wincenty Gélineau, Benedykt Laignelot, Jan Maria Lebourg, Jan Maria Mavel, Eryk Peron, Vianney Vandendaele, Piotr Maria Wagner oraz Klemens Maria Geravis. Święcenia  diakonatu:  Ludwik Maria Berthe, Marek Hanappier, Jan Chrzciciel Nicolas, Dionizy Quigley, Brunon Tignères, Gabriel D’Avino i Henryk Doria.

W celebracjach, które tradycyjnie odbywały się przy ołtarzu polowym wzniesionym na błoniach wokół seminarium, wzięli udział biskupi Alfons de Galarreta i Bernard Tissier de Mallerais, kapłani, bracia i siostry zakonne należący do Bractwa oraz do powiązanych z nim klasztorów, a także licznie zgromadzeni wierni, którzy na tegoroczne uroczystości przybyli przede wszystkim z Francji, skąd pochodzą wszyscy nowo wyświęceni kapłani i pięciu diakonów (źródła: laportelatine.org, sspx.org, 29 i 30 czerwca 2012).

Galerie fotografii z uroczystości święceń można obejrzeć w portalu La Porte Latine (część pierwsza, część druga).

W blogu Overheard in the Sacristy można zobaczyć fotografie wykonane dla agencji Reutera (część pierwsza, część druga).

 

Skip to content