Przejdź do treści

USA: Benedyktyni z Silver City dziękują za modlitwy w intencji ocalenia ich klasztoru

Klasztor Matki Bożej z Guadalupe

Na portalu amerykańskiego dystryktu FSSPX opublikowano list benedyktynów z przeoratu Matki Bożej z Guadalupe, w którym mnisi dziękują za modlitwy w intencji ocalenia ich klasztoru od ognia. Bóg wysłuchał próśb i szalejące w tym roku w Nowym Meksyku pożary nie dosięgły ich siedziby.

„Dzięki niezliczonym modlitwom wielu naszych przyjaciół na całym świecie nasz Pan udzielił nam łaski i zesłał deszcz, odsuwając od klasztoru Matki Bożej z Guadalupe niebezpieczeństwo pożaru. Dzięki Bożemu miłosierdziu nadciągnęły letnie monsuny, które jak zwykle przyniosły obfite opady deszczu i znacznie ograniczyły zagrożenie pożarowe.

Nie wiemy, jak dziękować wszystkim tym wielkodusznym tradycyjnym katolikom, którzy przybyli z całych Stanów Zjednoczonych, żeby pomóc nam w tworzeniu wokół klasztoru przecinki przeciwpożarowej. Jesteśmy też bardzo wdzięczni za wszystkie Msze i modlitwy ofiarowane w intencji, aby klasztor Matki Bożej jeszcze raz został oszczędzony.

O wszystkich Was będziemy codziennie pamiętać, modląc się i podejmując wyrzeczenia. Raz jeszcze wyrażamy szczerą wdzięczność za pamięć i miłość, którą nas otaczacie.

Oddani Wam in Corde Jesu, Mariae et Joseph,

mnisi z klasztoru Matki Bożej z Guadalupe” (źródło: sspx.org, 21 lipca 2012).

Skip to content