Przejdź do treści

Niemcy, Francja, USA i Włochy: Rozpoczął się nowy rok akademicki w seminariach FSSPX

Klerycy z francuskiego seminarium FSSPX we Flavigny
W roku akademickim 2012/2013 w seminariach Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Zaitzkofen w Niemczech, we Falvigny we Francji, w Winonie w USA oraz w przedseminarium we włoskim Albano formację kapłańską na kursie duchowości (pierwszy rok seminarium) rozpoczęło 42 młodych mężczyzn, na przedseminaryjnym kursie humanistycznym 16 oraz ośmiu postulantów pragnących pełnić posługę brata; należą oni do ośmiu narodowości.

W bawarskim seminarium pw. Najświętszego Serca w Zaitzkofen formację kapłańską rozpoczęło czterech Niemców, dwóch Szwajcarów, dwóch Polaków, Rosjanin i Argentyńczyk. W Zaitzkofen formację rozpoczęło także dwóch kandydatów pragnących zostać braćmi — Niemiec i Szwajcar.

W seminarium pw. Świętego Proboszcza z Ars we francuskim Flavigny sur Ozerain, którego alumni w późniejszych latach kontynuują edukację w Ecône, na pierwszym roku duchowości formację kapłańską rozpoczęło 10 Francuzów, dwóch Anglików, dwóch Kanadyjczyków, dwóch Szwajcarów i jeden Włoch oraz Francuz, Szwajcar i Kanadyjczyk chcący przystąpić do grona braci FSSPX.

W północnoamerykańskim seminarium pw. Świętego Tomasza z Akwinu w Winonie w stanie Minnesota formację na roku duchowości rozpoczęło 14 Amerykanów i Kanadyjczyk. Do tego seminarium zgłosiło się także 14 przedseminarzystów — 12 Amerykanów, Irlandczyk i Kanadyjczyk, a do nowicjatu braci dwóch Amerykanów i jeden Kanadyjczyk.

W przedseminarium dystryktu Włoskiego FSSPX w Albano formację rozpoczął jeden Włoch (źródło: laportelatine.org, 9 października 2012).

Skip to content