Przejdź do treści

Niemcy: Bp Fellay konsekruje kościół FSSPX w Berlinie

Kościół FSSPX w Berlinie

W niedzielę 26 maja br. bp Bernard Fellay, przełożony generalny FSSPX, dokona uroczystej konsekracji berlińskiego kościoła pw. św. Piotra Apostoła. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 i potrwają ponad trzy godziny. Tego samego dnia o godz. 17.00 bp Fellay udzieli sakramentu bierzmowania miejscowym wiernym.

Wnętrze kościoła
Wnętrze kościoła

Kościół Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X został wybudowany w stolicy Niemiec w latach 2002—2005 i jest zlokalizowany przy Breitenbachplatz w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf (w zachodniej części miasta). Twórcami świątyni są architekci Herman Feller i Michał Kaune, którzy nadali jej prostą bryłę nawiązującą do popularnego w XIX wieku eklektycznego historyzmu.

Organy
Organy

Sklepienia zostały ozdobione freskami w stylu renesansowym – ich autorem jest artysta malarz Ralf Lürig. Ołtarz główny, datowany na 1754 r., pochodzi z Brukseli, z zamkniętego kościoła jezuitów; z kolei organy pochodzą z Anglii, zostały zbudowane w 1900 r. i są dziełem znanego angielskiego organmistrza Alberta Keatsa (źródło: pius.info, 4 maja 2013).

Skip to content