Przejdź do treści

Europa i USA: Zapowiedzi święceń kapłańskich w Bractwie św. Piusa X

Święcenia w seminarium FSSPX w Ecône

W trzeciej dekadzie czerwca w seminariach Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X odbędą się uroczystości związane z udzieleniem święceń wyższych 37 seminarzystom; 18 z nich przyjmie święcenia kapłańskie, a 19 święcenia diakonatu.

W seminarium duchownym św. Tomasza z Akwinu w Winonie w USA, gdzie uroczystości odbędą się w piątek 21 czerwca (w dniu liturgicznego wspomnienia św. Alojzego Gonzagi, patrona studentów), święcenia prezbiteratu przyjmie 11 diakonów – ośmiu Amerykanów i trzech Kanadyjczyków. Podczas tej samej uroczystości święcenia diakonatu przyjmie sześciu subdiakonów – wszyscy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych.

28 czerwca, w wigilię święta Św. Piotra i Pawła Apostołów, w seminarium duchownym św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii święcenia kapłańskie przyjmie sześciu diakonów – czterech Francuzów i dwóch Włochów, zaś święcenia diakonatu dziewięciu subdiakonów – siedmiu Francuzów i dwóch Szwajcarów.

Dzień później, w święto św. Piotra i Pawła Apostołów, w seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w bawarskim Zaitzkofen święcenia kapłańskie otrzyma dwóch diakonów – jeden Niemiec oraz Polak, dominikanin z klasztoru w Avrillé. Tego samego dnia święcenia diakonatu przyjmie czterech subdiakonów – trzech Polaków i jeden Szwajcar (źródło: dici.org, 7 czerwca 2013).

Skip to content