Przejdź do treści

USA: Nowa szkoła podstawowa FSSPX w Nowym Meksyku

Kościół FSSPX pw. św. Piotra i Pawła w Albuquerque w Nowym Meksyku
Kościół FSSPX
pw. św. Piotra i Pawła
w Albuquerque w Nowym Meksyku

19 sierpnia br. w Albuquerque, w amerykańskim stanie Nowy Meksyk, przy należącym do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X kościele pw. św. Piotra i Pawła została otwarta szkoła podstawowa Nuestra Señora la Conquistadora Academy (‘Akademia Matki Bożej Zwycięskiej’).

Uroczystą Mszę św. inaugurującą działalność nowej szkoły odprawił miejscowy duszpasterz, ks. Roland Bibeau FSSPX, który w kazaniu – wyrażając nadzieję, że ta placówka edukacyjna wzmocni kierowaną przez niego wspólnotę – zachęcał rodziców i nauczycieli do wytrwałej i konsekwentnej pracy wychowawczej w duchu katolickim, a najmłodszych parafian do pilnej nauki.

Wyjaśniając wybór patronki szkoły, kapłan przypomniał historię Nowego Meksyku, gdzie w 1680 r., podczas niesławnego powstania Indian Pueblo, poganie wymordowali franciszkańskich misjonarzy i ponad 400 kolonistów, a dalsze 2 tys. zmusili do ucieczki. Jednak 12 lat później Jakub (Diego) de Vargas, gubernator należących do Nowej Hiszpanii terytoriów Santa Fe i Nowego Meksyku, za przyczyną Matki Bożej Różańcowej w bezkrwawy sposób odzyskał i rechrystianizował tę ziemię i jej mieszkańców (cathinfo.com, sspx.news, 23 i 30 sierpnia 2013).

Skip to content