Kenia: Obłóczyny i przyrzeczenia sióstr ze Zgromadzenia Misjonarek Jezusa i Maryi

Ks. A. M. Nely FSSPX z asystującymi diakonem i subdiakonem oraz siostrami, które złożyły przyrzeczenia i przyjęły habity

Ks. Alan Marek Nely FSSPX z asystującymi diakonem i subdiakonem oraz siostrami, które złożyły przyrzeczenia i przyjęły habity

3 października br., w dniu, w którym liturgia Kościoła wspomina św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w nowicjacie Sióstr Misjonarek Jezusa i Maryi w Karen (przedmieścia Nairobi) miały miejsce uroczystości związane z przyjęciem przez siostry habitów i złożeniem pierwszych przyrzeczeń zakonnych.

Tego dnia w strój zakonny zostały obłóczone dwie postulantki – pochodząca z Francji Helena Pieronne i Kenijka Klara Poba Ngoma; pierwsze przyrzeczenia złożyły pochodząca z Nigerii s. Maria Bernadeta oraz s. Maria Teresa – pół Togijka, pół Nigeryjka. Kapłanem, który odprawił Mszę św., udzielił siostrom habitów i przyjął ich przyrzeczenia, był ks. Alan Marek Nély, drugi asystent przełożonego generalnego Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne, Zakony Tradycji i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.