Przejdź do treści

Szwajcaria: Obłóczyny i przyrzeczenia oblatek FSSPX

Oblatki FSSPX z nowicjatu w Salvan składają przyrzeczenia zakonne
Oblatki FSSPX z nowicjatu w Salvan
składają przyrzeczenia zakonne

15 września br., w święto Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny, będące świętem patronalnym oblatek Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, w Sion w Szwajcarii odbyły się uroczystości związane z obłóczynami i złożeniem przyrzeczeń zakonnych.

Tego dnia, podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy pw. Świętej Rodziny, ks. Henryk Wuilloud, przełożony szwajcarskiego dystryktu FSSPX, nałożył habit zakonny nowicjuszce pochodzącej z Francji; nowo obłóczona – dotąd związana z kaplicą Bractwa w Epinal, noszącą wezwanie Najświętszego Serca – wybrała sobie jako patronkę świętą propagatorkę kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa i przyjęła imiona zakonne Małgorzata Maria. Później swoje pierwsze przyrzeczenia, czyli akty poświęcenia się służbie Bożej w zgromadzeniu, złożyły dwie siostry pochodzące z Filipin i jedna z Meksyku, kolejne dwie odnowiły swoje przyrzeczenia, a siostra Maria Gabriela złożyła przyrzeczenia wieczyste.

W uroczystościach uczestniczyli także goście z Francji i Meksyku. Dla miejscowych wiernych dzień był tym uroczystszy, że w przypadającą wówczas trzecią niedzielę września Konfederacja Szwajcarska obchodzi Federalne Święto Dziękczynienia, Pokuty i Modlitwy, którego elementem są uroczystości dożynkowe.

Po posiłku odbyła się prezentacja slajdów ilustrujących życie codzienne i ważniejsze wydarzenia, które w ostatnim czasie miały miejsce w nowicjacie (mieszczącym się w położonym nieopodal Salvan) – np. adorację relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki tego domu formacyjnego, które 17 i 18 czerwca, w czasie peregrynacji po francuskojęzycznych kantonach Szwajcarii, zostały wystawione również w kaplicy nowicjatu oblatek FSSPX.

Skip to content