Przejdź do treści

Włochy: Oświadczenie władz dystryktu FSSPX w sprawie pogrzebu Eryka Priebkego

Logo-FSSPX11Bractwo Kapłańskie Świętego Piusa X otrzymało prośbę od członków rodziny pana Eryka Priebkego o odprawienie egzekwii nad trumną tego budzącego kontrowersje byłego niemieckiego oficera, skazanego przez włoski wymiar sprawiedliwości za udział w okrutnej masakrze w Rowach Ardeatyńskich (Fosse Ardeatine).

Każdy, kto został ochrzczony i przystąpił do sakramentów spowiedzi i Komunii św. –  jakiekolwiek popełniłby błędy i grzechy – o ile ​​umarł pojednany z Bogiem i Kościołem ma prawo do celebracji Mszy świętej i pogrzebu.

Niezmiennie odrzucamy wszelkie formy antysemityzmu i nienawiści rasowej, ale także nienawiść we wszystkich jej przejawach. Katolicyzm jest religią miłosierdzia i przebaczenia.

Celebracja wspomnianego pogrzebu miała mieć charakter prywatny w celu uniknięcia nacisków i manipulacji medialnych.

Życząc wszystkim dziennikarzom sukcesów w ich pracy trwamy w przekonaniu, że nie należy przedstawiać aktu pobożności jako gestu ideologicznego, a współczucie i miłosierdzie nie mogą być okazywane wybiórczo, lecz muszą zawsze przyświecać działaniom Kościoła Chrystusowego.

Niniejszym stanowczo zaprzeczamy prawdziwości wszelkich innych rzekomych oświadczeń członków Bractwa, które pojawiają się obecnie w mediach (źródło: sanpiox.it, 15 października 2013).

Skip to content