Przejdź do treści

Bractwo św. Piusa X ma 43 nowych seminarzystów

Nowi seminarzyści i postulanci rozpoczynający formację w seminarium FSSPX w USA
Nowi seminarzyści i postulanci rozpoczynający formację w seminarium FSSPX w USA

W roku akademickim 2013/2014 do seminariów Bractwa św. Piusa X zgłosiło się 43 młodych mężczyzn pragnących w przyszłości przyjąć święcenia kapłańskie oraz 16, którzy chcą pełnić posługę braci zakonnych; wszyscy proces formacji rozpoczną od rocznych kursów duchowości, organizowanych w czterech seminariach FSSPX. 

Na półkuli północnej do seminarium św. proboszcza z Ars we Flavigny we Francji zgłosiło się 15 seminarzystów – 14 z Francji i jeden z Włoch, a także sześciu postulantów do zgromadzenia braci – pięciu Francuzów i Kanadyjczyk. Bawarskie seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przyjęło czterech kandydatów do kapłaństwa – dwóch Niemców, Polaka i Czecha. Do bram seminarium św. Tomasza z Akwinu w Winonie w USA zapukało 12 młodych mężczyzn – dziewięciu Amerykanów i Irlandczyk, którzy chcą zostać kapłanami, oraz dwóch Amerykanów pragnących pełnić posługę braci.

Na półkuli południowej rok akademicki rozpoczął się w marcu; wówczas do seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja w Argentynie wstąpiło ośmiu kandydatów do kapłaństwa – czterech Argentyńczyków, dwóch Brazylijczyków i dwóch Meksykanów oraz Brazylijczyk pragnący przyłączyć się do zgromadzenia braci. Formację w seminarium Świętego Krzyża w Goulburn w Australii rozpoczęło sześciu nowych seminarzystów: dwóch Australijczyków, Amerykanin, Hindus, Nigeryjczyk i Nowozelandczyk.

W sumie daje to liczbę 43 seminarzystów i 16 postulantów. Obecnie w seminariach FSSPX studiuje i jest formowanych 210 seminarzystów oraz 20 nowicjuszy i postulantów zgromadzenia braci.

Skip to content