Przejdź do treści

Filipiny: Tajfun zniszczył kaplicę FSSPX w Tacloban

Pozostałości zniszczonej kaplicy FSSPX w Tacloban na Filipinach
Pozostałości zniszczonej kaplicy FSSPX
w Tacloban na Filipinach

Kaplica Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Tacloban na Filipinach została całkowicie zniszczona przez tajfun Yolanda, który nawiedził ten kraj 7 listopada br. (agencje meteorologiczne szacują, że siła wiatru dochodziła wówczas do 235, a nawet 260 km/h). Posługującemu tam ks. Albertowi Gheliemu FSSPX z pomocą wiernych udało się odnaleźć kielich, mszał i nieco westymentów, dzięki czemu może odprawiać Mszę św.; czyni to w sąsiednim domu – jedynym w okolicy, z którego wiatr nie zerwał dachu.

Wierni związani z Bractwem św. Piusa X dzielą los całej społeczności tamtego regionu Filipin, która w większości pozostała bez dachu nad głową i środków do życia. Księża Bractwa aktywnie włączyli się w pomoc organizując transport żywności, zbiórkę pieniędzy, a także wysyłając w ten rejon wolontariacką Misję Medyczną Rosa Mystica, zorganizowaną przez związane z FSSPX Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy, Pielęgniarek i Pracowników Służby Zdrowia.

Misję Bractwa św. Piusa X na Filipinach można wspomóc wysyłając czek (w dowolnej walucie, wystawione na „SSPX”) na adres Domu Generalanego FSSPX: Priesterbruderschaft St.Pius X, Menzingen, 6313, Szwajcaria. Dane do przelewu bankowego można uzyskać pisząc na adres poczty elektronicznej district@sspxasia.com.

Skip to content