Australia: Obłóczyny i pierwsze śluby dominikanek z nowicjatu w Tynong

Ks. Jan Fullerton FSSPX nakłada koronę cierniową na głowę dominikańskiej nowicjuszki

Ks. Jan Fullerton FSSPX nakłada koronę cierniową na głowę dominikańskiej nowicjuszki

6 stycznia br. w święto Objawienia Pańskiego do nowicjatu Zgromadzenia Sióstr Dominikanek z Wanganui zostały przyjęte cztery postulantki, a dwie dotychczasowe nowicjuszki złożyły pierwsze śluby czasowe.

Ceremonia miała miejsce w należącym do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Andrzeja w Melbourne; celebransem był ks. Jan Fullerton – przełożony australijskiego dystryktu FSSPX, który obciął pannom włosy, nałożył na ich głowy białe welony i korony cierniowe. Nowicjuszki przyjęły także imiona zakonne:

Nowicjuszki w otoczeniu sióstr dominikanek, kapłanów FSSPX i asysty liturgicznej

Nowicjuszki w otoczeniu sióstr dominikanek, kapłanów FSSPX i asysty liturgicznej

pochodząca z Meksyku Beatrycze Pina przyjęła imiona Maria Dolores, Anna Christen z Kansas w USA – Maria Amata, Klara Ruegg z Maryland – Maria Franciszka, a Emilia Ng z Singapuru – Maria Imelda; na ręce s. Marii Katarzyny, mistrzyni nowicjatu, pierwsze śluby zakonne złożyły ss. Maria Joanna i Maria Tomasza. Uroczystości zostały poprzedzone tygodniowymi rekolekcjami wygłoszonymi przez ks. Roberta McPhersona FSSPX.

Nowicjat Zgromadzenia Sióstr Dominikanek z Wanganui mieści się Tynong na dalekich przedmieściach Melbourne, a dom macierzysty na Nowej Zelandii.

Czytaj również: Nowa Zelandia: Śluby dominikanek z Wanganui

Źródła

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zakony Tradycji i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.