Meksyk: Pielgrzymka FSSPX z okazji stulecia poświęcenia kraju Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – galeria fotograficzna

Bp de Galarreta wśród pielgrzymów idących na Górę Chrystusa Króla

Bp de Galarreta wśród pielgrzymów idących
na Górę Chrystusa Króla

14 marca br. kapłani i wierni z meksykańskiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X uczcili stulecie poświęcenia swego kraju Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, odbywając pielgrzymkę do sanktuarium na górze Cerro del Cubilete, zwanej – od wieńczącej jej szczyt statuy – Górą Chrystusa Króla. W trudach pielgrzymowania przewodził im bp Alfons de Galarreta, który w tym czasie przebywał w Meksyku, wizytując domy zakonne. Wśród ośmiuset zgromadzonych pątników znajdował się również przedstawiciel władz lokalnych, który w imieniu gubernatora stanu Guanajuato podarował biskupowi koronę i berło, którymi ten ozdobił figurę Najświętszego Serca niesioną przez wiernych. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była młodzież należąca do Narodowego Stowarzyszenia Młodzieży Maryjnej (Asociación Nacional de la Juventud Mariana, ANJM), którego duchownym opiekunem jest ks. Gerard L. Fallarcuna FSSPX.

W 1914 r. na znajdującej się w geograficznym centrum Meksyku górze Cerro del Cubilete bp Hemiteriusz Valverde y Téllez zawierzył kraj Najświętszemu Sercu,
a dwa lata później rozpoczęła się budowa sanktuarium i statuy Pana Jezusa.
W 1928 r., podczas prześladowań Kościoła przez masoński rząd prezydenta Callesa i powstania Cristeros, sanktuarium zostało zniszczone. Odbudowa rozpoczęła się w drugiej połowie lat 40., a w 1950 r. sanktuarium zostało poświęcone przez bp. Padillę, następcę bp. Valverde y Télleza.

Źródło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.