USA: Święcenia subdiakonatu w seminarium w Winonie

Bp Bernard Fellay z nowo wyświęconymi subdiakonami i asystą liturgiczną na schodach kościoła seminaryjnego w Winonie

Bp Bernard Fellay z nowo wyświęconymi subdiakonami i asystą liturgiczną na schodach kościoła seminaryjnego w Winonie

14 kwietnia br. bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa Św. Piusa X udzielił święceń subdiakonatu pięciu klerykom przygotowującym się do kapłaństwa w seminarium duchownym św. Tomasza z Akwinu w Winonie (Minnesota). Święcenia otrzymali: Tomasz Brooks, Michał Brown, Dylan Flanery, Szczepan Reid i Jakub Rigi – wszyscy pochodzą ze Stanów Zjednoczonych.

Podczas uroczystości, zwracając się do kandydatów do święceń, bp Fellay powiedział m.in.: „Najmilsi synowie! Po przyjęciu tych święceń, zgodnie z prawem nie będziecie już mogli porzucić celu, który wybraliście, lecz już na zawsze będziecie zobowiązani pozostawać w służbie Bogu (a służyć Jemu, to jak królować), z Jego pomocą zachowywać czystość i zawsze być zaangażowani w posługę Kościoła. Skoro zatem nadszedł czas, rozważcie to i, jeśli jesteście zdecydowani wytrwać w waszym świętym postanowieniu, w imię Boże uczyńcie krok naprzód”.

Źródło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Seminaria FSSPX i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.