Przejdź do treści

Indie: Ks. Brucciani o apostolacie FSSPX (galeria fotograficzna)

Msza św. sprawowana w należącej do FSSPX kaplicy pw. św. Tomasza Ap. w mieście Nagercoil na południu Indii
Msza św. sprawowana w kaplicy FSSPX pw. św. Tomasza Apostoła w Nagercoil na południu Indii

Indyjska misja Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X została zapoczątkowana w 1986 r. w Tuticorin w stanie Tamil Nadu, na gorącym i słonecznym południu tego kraju. Prowadzenie misji jest wyzwaniem przede wszystkim dlatego, że pragnienie poznania Tradycji katolickiej wśród dwóch milionów indyjskich katolików (stanowią mniej niż 2% populacji) nie jest duże. Chociaż indyjscy wierni zachowali wielką miłość do katolickich nabożeństw, to jednak ich znajomość doktryny jest bardzo słaba, ich wiarę wyniszcza inkulturacja, a rodziny – mentalność antykoncepcyjna.

Głównym celem naszej misji jest ukształtowanie tradycyjnego katolickiego „ekosystemu” wokół parafii, szkoły, sierocińca, domu starców oraz naszych kościołów i kaplic (tak, aby rodziny i powołania mogły wzrastać w środowisku prawdziwie katolickim) i docieranie do wszystkich katolików za pomocą apostolstwa mediów (publikacji drukowanych, poczty elektronicznej, witryn internetowych, CD i DVD).

Misja prowadzi 17 kościołów i kaplic, w których posługuje trzech kapłanów Bractwa oraz trzech heroicznych kapłanów pomocniczych (ich średnia wieku wynosi 87 lat), jest też jeden bardzo gorliwy brat. Troszczą się oni również o szkołę liczącą 70 uczniów, ściśle współpracują z sierocińcem prowadzonym przez Siostry Pocieszenia Najświętszego Serca N.M.Panny i posługują nowemu związkowi pobożnemu (pia unio): liczącemu pięć członkiń Zgromadzeniu Sióstr Wynagradzających Niepokalanego Serca Maryi. Misja wymaga wielkiej wiary i ducha poświęcenia, ale na tych, którzy w tej rozległej i suchej winnicy pracują z sercami wypełnionymi miłością, czeka również wiele pociech.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej gdzie można uzyskać więcej informacji i obejrzeć piękne zdjęcia. Można również zasubskrybować „Apostle” (ang. ‘Apostoł’) – internetowy biuletyn azjatyckiego dystryktu FSSPX. A jeśli chcecie pomóc, to odmówcie od czasu do czasu dziesiątek różańca za tę rozległą misję.

Niech Wam Bóg błogosławi!

In Iesu et Maria, ks. Robert Brucciani FSSPX

Źródło

Tagi:
Skip to content