Indie: Ks. Brucciani o apostolacie FSSPX (galeria fotograficzna)

Msza św. sprawowana w należącej do FSSPX kaplicy pw. św. Tomasza Ap. w mieście Nagercoil na południu Indii

Msza św. sprawowana w kaplicy FSSPX pw. św. Tomasza Apostoła w Nagercoil na południu Indii

Indyjska misja Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X została zapoczątkowana w 1986 r. w Tuticorin w stanie Tamil Nadu, na gorącym i słonecznym południu tego kraju. Prowadzenie misji jest wyzwaniem przede wszystkim dlatego, że pragnienie poznania Tradycji katolickiej wśród dwóch milionów indyjskich katolików (stanowią mniej niż 2% populacji) nie jest duże. Chociaż indyjscy wierni zachowali wielką miłość do katolickich nabożeństw, to jednak ich znajomość doktryny jest bardzo słaba, ich wiarę wyniszcza inkulturacja, a rodziny – mentalność antykoncepcyjna.

Głównym celem naszej misji jest ukształtowanie tradycyjnego katolickiego „ekosystemu” wokół parafii, szkoły, sierocińca, domu starców oraz naszych kościołów i kaplic (tak, aby rodziny i powołania mogły wzrastać w środowisku prawdziwie katolickim) i docieranie do wszystkich katolików za pomocą apostolstwa mediów (publikacji drukowanych, poczty elektronicznej, witryn internetowych, CD i DVD).

Misja prowadzi 17 kościołów i kaplic, w których posługuje trzech kapłanów Bractwa oraz trzech heroicznych kapłanów pomocniczych (ich średnia wieku wynosi 87 lat), jest też jeden bardzo gorliwy brat. Troszczą się oni również o szkołę liczącą 70 uczniów, ściśle współpracują z sierocińcem prowadzonym przez Siostry Pocieszenia Najświętszego Serca N.M.Panny i posługują nowemu związkowi pobożnemu (pia unio): liczącemu pięć członkiń Zgromadzeniu Sióstr Wynagradzających Niepokalanego Serca Maryi. Misja wymaga wielkiej wiary i ducha poświęcenia, ale na tych, którzy w tej rozległej i suchej winnicy pracują z sercami wypełnionymi miłością, czeka również wiele pociech.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej gdzie można uzyskać więcej informacji i obejrzeć piękne zdjęcia. Można również zasubskrybować „Apostle” (ang. ‘Apostoł’) – internetowy biuletyn azjatyckiego dystryktu FSSPX. A jeśli chcecie pomóc, to odmówcie od czasu do czasu dziesiątek różańca za tę rozległą misję.

Niech Wam Bóg błogosławi!

In Iesu et Maria, ks. Robert Brucciani FSSPX

Źródło

Ten wpis został opublikowany w kategorii Apostolat, Zakony Tradycji i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.