Przejdź do treści

Pięćdziesięciu jeden nowych seminarzystów FSSPX

Nowi seminarzyści i przyszli bracia FSSPX z seminarium we Flavigny-sur-Ozerain w Francji
Nowi seminarzyści i przyszli bracia FSSPX
z seminarium we Flavigny-sur-Ozerain we Francji

W rozpoczynającym się roku akademickim 2014/2015 we wszystkich pięciu seminariach Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X formację na pierwszym kursie (duchowości) podejmie pięćdziesięciu jeden kandydatów do święceń kapłańskich.

Na półkuli północnej, do seminarium św. Proboszcza z Ars we Flavigny-sur-Ozerain we Francji, którego klerycy później kontynuują formację w  Ecône, zostało przyjętych 20 nowych seminarzystów: 12 Francuzów, trzech Włochów, Anglik, Kanadyjczyk, Hiszpan, Polak i Szwajcar; do seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii przyjęto dziewięciu nowych seminarzystów: trzech Niemców, dwóch Austriaków, Węgra, Polaka, Szwajcara i Czecha; w seminarium pw. św. Tomasza z Akwinu w Winonie w Stanach Zjednoczonych formację podjęło 14 seminarzystów: 12 Amerykanów, Irlandczyk i Holender.

Ks. Franciszek Schmidberger, rektor seminarium FSSPX w Zaitzkofen w Bawarii, wraz z przedeminarzystami
Ks. Franciszek Schmidberger,
rektor seminarium FSSPX w Zaitzkofen w Bawarii,
wraz z przedseminarzystami

Na półkuli południowej, gdzie rok akademicki rozpoczął się już w marcu, do seminarium N.M.Panny Współodkupicielki w La Reja w Argentynie przyjęto czterech nowych seminarzystów: trzech Argentyńczyków i Meksykanina; w australijskim seminarium Krzyża Świętego w Goulburn podjęli formację czterej młodzi kandydaci do kapłaństwa: Australijczyk, Amerykanin, Kanadyjczyk i Nigeryjczyk.

Razem daje to liczbę pięćdziesięciu jeden nowych seminarzystów – w roku ubiegłym było ich 43, w 2012 – 50, w 2011 – 57, w 2010 – 48.

Przedseminarzyści i przyszli bracia FSSPX przed seminarium Bractwa w Winonie
Przyszli bracia FSSPX i przedseminarzyści
z seminarium w Winonie w USA

Ponadto w Winonie w USA formację przedseminaryjną rozpoczęło 18 młodych ludzi, w Zaitzkofen w Bawarii – dwóch, a w Albano we Włoszech – czterech.

Tymczasem do postulatu dla braci FSSPX zgłosiło się 16 młodych ludzi. Formację w seminarium we Flavigny-sur-Ozerain odbierze czterech z nich: trzech Francuzów i Włoch; w seminarium w Zaitzkofen również czterech, z których wszyscy są Niemcami; w seminarium w Winonie pięciu – wszyscy są Amerykanami; w seminarium w La Reja trzech: dwóch Meksykanów i Chilijczyk.

Skip to content