Przejdź do treści

Polscy wierni na pielgrzymce FSSPX do Lourdes (galeria fotograficzna)

W dniach 25-27 października br. członkowie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i związanych z nim wspólnot zakonnych, a także wierni pozostający pod ich opieką duszpasterską, pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej w Lourdes we Francji.

W pielgrzymce uczestniczyła blisko osiemdziesięcioosobowa grupa wiernych z Polski pod opieką duszpasterską ks. Jana Jenkinsa, do niedawna przeora bajerskiego, a obecnie duszpasterza w Kownie na Litwie. Wśród pielgrzymów największe grupy stanowili Wielkopolanie, wrocławianie oraz mieszkańcy Warszawy i okolic; byli również wierni z Pomorza Zachodniego i Mazur, Trójmiasta, Częstochowy, Krakowa i Tarnowa; w Lourdes do grupy dołączyli Polacy mieszkający i pracujący zagranicą – we Francji i Wielkiej Brytanii.

Wśród duchownych związanych z apostolatem FSSPX w Polsce, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Lourdes, znaleźli się też: ks. Łukasz Weber, przełożony FSSPX w naszej części Europy; jego poprzednik, ks. Karol Stehlin, obecnie przełożony dystryktu Azji; polscy klerycy z seminariów w Zaitzkofen i Flavigny oraz benedyktyński nowicjusz.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii fotografii.

Skip to content