Przejdź do treści

Filipiny: Trwają prace przy budowie kościoła nowicjackiego pw. św. Bernarda

Ks. Konrad Daniels  i brat Jakub na placu budowy
Ks. Konrad Daniels i brat Jakub na placu budowy

W marcu br. miną dwa lata od chwili, gdy ks. Konrad Daniels FSSPX wbił pierwszą łopatę na placu budowy nowicjatu i kościoła pw. św. Bernarda dla braci zakonnych Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Iloilo na Filipinach. Najnowszy, XXXIX numer biuletynu „Apostoł” wydawanego przez azjatycki dystrykt FSSPX prezentuje relację z wciąż trwającej budowy, która zgodnie z pierwotnym planem ma się zakończyć jesienią br., a także list do przyjaciół i dobroczyńców, w którym ks. Daniels pisze:

Dwa lata temu rozpoczęliśmy ten projekt. Już od 15 lat nowicjacka Msza święta jest sprawowana w garażu. Mamy nadzieję, że prace przy tak potrzebnym kościele nowicjackim wkrótce się zakończą i świątynia stanie ku większej chwale Boga, Jego Najświętszej Matki oraz ku zbudowaniu wielu naszych braci zakonnych. W końcu dotarliśmy do poziomu parteru (fundament leży sześć metrów niżej, ponieważ prace toczą się na podmokłym obszarze dawnego pola ryżowego). Ledwie zakończyliśmy wylewanie betonu, a zaczęły się nieustanne opady deszczu. Obawialiśmy się, żeby drewniany szalunek nie uległ uszkodzeniu, ale wszystko dobrze się skończyło, bo nasze dzieło jest w rękach św. Józefa. Nie zwlekajcie i odwiedźcie naszą stronę internetową, na której, kiedy to tylko możliwe, prezentujemy postępy w budowie i raportujemy o naszej sytuacji finansowej. Niech Pan Jezus, Jego Najświętsza Matka i św. Józef zawsze Wam błogosławią.

Obszerną, liczącą blisko 60 zdjęć galerię fotograficzną ilustrującą postępy prac budowlanych można obejrzeć na stronie internetowej nowicjatu św. Bernarda.

Czytaj również: Filipiny: Trwają prace przy budowie kościoła FSSPX w Iloilo (galeria fotograficzna), Filipiny: Budowa kościoła dla nowicjatu pw. św. Bernarda (galerie fotograficzne)

Skip to content