Przejdź do treści

Rzym: Rocznicowa pielgrzymka dominikanek z Fanjeaux

Siostry dominikanki przed Bazyliką Świętego Piotra
Siostry dominikanki przed Bazyliką Świętego Piotra

Od 9 do 14 lutego br. trwała pielgrzymka zorganizowana przez siostry dominikanki nauczające od Najświętszego Imienia Jezus z Fanjeaux we Francji – w ten sposób zakonnice uczciły 40. rocznicę założenia swojego zgromadzenia. W pielgrzymce siostrom towarzyszyło 950 ich podopiecznych oraz setka nauczycieli i rodziców.

Wspólnota z Fanjeaux powstała z myślą o kształceniu dziewcząt według najlepszych chrześcijańskich wzorców. Obecnie liczy 200 sióstr, posługujących w ośmiu szkołach średnich i sześciu szkołach podstawowych we Francji, w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. W minionych czterech dekadach zgromadzenie dominikanek doświadczyło wszechstronnego rozwoju, który zawdzięcza wierności Tradycji Kościoła i przywiązaniu do Mszy św. sprawowanej w rycie trydenckim. Za te właśnie dobrodziejstwa pielgrzymi przybyli do Wiecznego Miasta składali dzięki Bożej Opatrzności.

Siostry dominikanki wyraziły wdzięczność władzom kościelnym za zgodę na wspólne wejście pielgrzymów do Bazyliki Świętego Piotra i innych rzymskich bazylik patriarchalnych, ale ubolewały, że pomimo próśb kierowanych do Papieskiej Komisji Ecclesia Dei nie udostępniono im żadnej świątyni w Rzymie, w której pielgrzymi mogliby wysłuchać Mszy św.

Prezentację fotografii ilustrujących to wydarzenie można zobaczyć w serwisie DICI.

Czytaj również:

Niemcy: Dominikanki nauczające z Fanjeaux otworzyły szkołę w Rheinhausen, Francja: Czterdziestolecie Zgromadzenia Sióstr Dominikanek Nauczających z Saint-Pré, Francja: Matka Simoulin OP i matka Dupouy OP, RIP

Aktualizacja 5.03.2015 r.: nagranie video.
Skip to content