Przejdź do treści

Australia: Uroczystości w domu formacyjnym dominikanek z Wanganui

Uroczystość przyjęcia do nowicjatu sióstr dominikanek z Wanganui
Uroczystość przyjęcia postulantki do nowicjatu sióstr dominikanek
z Wanganui

18 stycznia br. w nowicjacie Zgromadzenia Sióstr Dominikanek z Wanganui w Tynong na przedmieściach Melbourne miały miejsce uroczystości przyjęcia do postulatu, obłóczyn, przyjęcia do nowicjatu, złożenia pierwszych ślubów oraz odnowienia ślubów przez siostry profeski.

Tego dnia formację postulancką rozpoczęła Aleksandra Reis z Kanady; przyjęcie do postulatu odbyło się podczas krótkiej ceremonii w czasie jutrzni odprawionej w kaplicy nowicjackiej, po której siostry odśpiewały hymn Salve Regina.

Następnie, podczas Mszy św. celebrowanej w należącym do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Andrzeja, odbyły się uroczystości przyjęcia do nowicjatu, w którym formację rozpoczęło pięć dotychczasowych postulantek. Celebrans, o. Tomasz OP, który przybył na uroczystości z klasztoru w Belgii, obciął im włosy, nałożył na ich głowy białe welony nowicjuszek i korony cierniowe. Siostry przyjęły również imiona zakonne oddając się wstawienniczej opiece Matki Bożej, świętych i błogosławionych: Katarzyna Korr z USA przyjęła imię Maria Piotr – na cześć dominikanina św. Piotra z Werony, męczennika; Australijka Genowefa Erbacher przyjęła imię Diana na cześć bł. Diany d’Andalo, założycielki dominikańskiego klasztoru pw. św. Agnieszki w Bolonii; kolejna Amerykanka, Maria Williams z Kansas, przyjęła imię Maria Wincent na cześć św. Wincentego Ferrariusza; Nowozelandka Maria Smith przyjęła imię Maria Augusta na cześć św. Augustyna z Hippony, twórcy reguły zakonnej; kolejną nowicjuszką stała się jedna z dotychczasowych oblatek FSSPX, która przyjęła patronat Matki Bożej Miłosierdzia (Współczującej).

IMG_4698
Siostry profeski i nowicjuszki symbolicznie rozpoczynają dzielenie okolicznościowych tortów

Później pierwsze śluby zakonne, na okres trzech lat, złożyły nowicjuszki: s. Maria Anna OP, s. Maria Kolumba OP i s. Maria Jordan OP, które obiecywały posłuszeństwo Bogu, N.M.Pannie, św. Dominikowi, matce przełożonej i jej następczyniom; siostry zmieniły także welony z białych na czarne. Po nich swoje śluby zakonne na kolejne dwa lata odnowiły siostry: Maria Łucja OP, Maria Hiacynta OP i Maria Antoni OP.

Źródło

Skip to content