Przejdź do treści

Polska: VI Konferencja Edukacji Klasycznej w szkole FSSPX w Józefowie

VI Konferencja Edukacji Klasycznej
VI Konferencja Edukacji Klasycznej

28 lutego br. w należącym do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie (aglomeracja warszawska) odbyła się VI Konferencja Edukacji Klasycznej pod nazwą „Edukacja drogą do świętości”.

Podczas konferencji wystąpiło trzech prelegentów; pierwszy referat – poświęcony św. Tomaszowi Morusowi – wygłosił ks. Dawid Köchli, pierwszy asystent przełożonego dystryktu szwajcarskiego FSSPX i rektor tamtejszego Institut Sancta Maria (szkoła dla chłopców z internatem). Kolejnym mówcą był dr hab. Justyn Piskorski, wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i ojciec licznej rodziny, związany z poznańskim apostolatem FSSPX, który wystąpił z referatem zatytułowanym Ojcostwo – znaczenie i zagrożenia. Wreszcie jako trzeci prelegent ks. Jan Jenkins FSSPX, kapłan od lat posługujący w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, wygłosił wykład pt. Ratio studiorum – formowanie natury ku przyjęciu łaski.

Przedstawienie pt. "Sir Thomas More"
Przedstawienie pt.
Sir Thomas More

Na zakończenie uczestnicy konferencji obejrzeli trwającą blisko dwie godziny sztukę zatytułowaną Sir Thomas More, wystawioną przez członków teatru uczniowskiego Yorick; przedstawienie spotkało się z gorącym przyjęciem publiczności, dlatego są planowane kolejne spektakle.

Galerię fotografii wykonanych podczas przedstawienia teatralnego można obejrzeć na stronie internetowej Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. św. Tomasza z Akwinu.

Skip to content