Przejdź do treści

Australia: Obłóczyny w seminarium FSSPX w Goulburn

Nowo obłóczeni seminarzyści FSSPX z Goulburn

Nowo obłóczeni seminarzyści FSSPX

12 kwietnia br., w Niedzielę Przewodnią, w seminarium Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Goulburn w Nowej Południowej Walii miała miejsce uroczystość, podczas której siedmiu seminarzystów przyjęło strój duchowny. Nowo obłóczeni to: Daniel Yagan i Cyryl Alolaya z Filipin, Józef Manyeki z Kenii, Juda Muhereza z Ugandy, Tomasz Machado z Indii, Michał Zach z USA oraz Australijczyk Wincenty Van Strijp.

W drugiej połowie marca, gdy na antypodach zapanowała jesień, w Seminarium Świętego Krzyża rozpoczął się nowy rok akademicki 2015/2016; z tej okazji ks. Karol Stehlin, przełożony azjatyckiego dystryktu Bractwa, wygłosił tam rekolekcje maryjne.

Obecnie w seminarium w Goulburn studiuje i odbiera formację 23 kleryków i jeden brat postulant. Grono profesorskie obejmuje siedmiu wykładowców (pięciu kapłanów Bractwa i dwóch świeckich); ponadto są tam czterej bracia FSSPX. Ze względu na bardzo restrykcyjną politykę emigracyjną władz Związku Australijskiego jedną z większych trosk wspólnoty seminaryjnej stanowią kwestie wizowe – w tym roku, pomimo że wnioski zostały złożone pięć miesięcy wcześniej, część kleryków pozwolenie na przekroczenie granic Australii otrzymało niemalże w przededniu rozpoczęcia roku akademickiego.

Galerię fotografii z uroczystości obłóczyn można zobaczyć na stronie internetowej Seminarium Krzyża Świętego.

Skip to content