Przejdź do treści

Polska: Wierni z Poznania pielgrzymowali do Soboty

Pielgrzymi w drodze do Soboty
Pielgrzymi w drodze do Soboty

9 maja br. wierni związani z poznańską kaplicą FSSPX pw. św. Józefa pielgrzymowali do oddalonego o 20 km sanktuarium maryjnego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sobocie, gdzie w ołtarzu głównym znajduje się XVIII-wieczny słynący łaskami obraz Matki Bożej. Pielgrzymowano w intencji rychłego powstania w Grodzie Przemysła przeoratu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X.

Słynący łaskami obraz Matki Bożej w ołtarzu głównym kościoła w Sobocie
Ołtarz główny kościoła w Sobocie
z obrazem Matki Bożej

O godz. 8.00 ks. Hubert Kuszpa FSSPX odprawił w kaplicy Mszę św. o Narodzeniu N.M.Panny; podczas kazania zachęcał do pogłębiania wiedzy o żywocie Matki Bożej, do czego pielgrzymowanie jest znakomitą okazją. Po Mszy św. odbyło się wspólne śniadanie i dwudziestoosobowa grupa wiernych wyruszyła w drogę, odmawiając różaniec, litanie, rozmyślając i śpiewając pieśni maryjne. Pielgrzymom sprzyjała pogoda – dzień był słoneczny i ciepły.

W Sobocie do grupy pątników dołączyły osoby, które nie mogły uczestniczyć w przemarszu. Wchodząc do świątyni wierni zaśpiewali pieśń Gdyśmy przyszli do kościoła, Królowa!, odmówili akt zawierzenia Bractwa św. Piusa X Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, a na koniec odśpiewali Bogarodzicę.

Czytaj również: Polska: Poznańscy wierni FSSPX pielgrzymowali do Kalisza, Soboty i Szamotuł

Skip to content