Przejdź do treści

Polska: Piknik w Konstantynowie

Wspólna modlitwa przed figurą Matki Bożej
Wspólna modlitwa przed figurą Matki Bożej

W sobotę 13 czerwca br. wierni związani z poznańską kaplicą Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X spotkali się na pikniku zorganizowanym na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo koło Mosiny.

Piknik
Piknik

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 90 osób, z których niemal połowę stanowiły dzieci; wśród gości znalazły się rodziny z Ostrowa Wielkopolskiego, Leszna i Zielonej Góry. Na rozpoczęcie ks. Hubert Kuszpa FSSPX odprawił w kaplicy pw. św. Józefa Mszę o św. Antonim z Padwy, którego wspomnienie liturgiczne przypadało tego dnia, oraz nabożeństwo czerwcowe. Później, po przejechaniu do Konstantynowa, uczestnicy zasiedli do wspólnie przygotowanego posiłku – organizatorzy zapewnili grill, mięsa i napoje, a uczestnicy przywieźli ze sobą sałatki i ciasta.

Mecz piłki nożnej
Mecz piłki nożnej

Podczas gdy dorośli spędzali czas przy stole lub na boisku (grano w piłkę nożną i siatkową), dzieci uczestniczyły w zorganizowanych specjalnie dla nich konkursach i zabawach. Imprezie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Późnym popołudniem, na zakończenie pikniku, uczestnicy przy figurze Matki Bożej odmówili różaniec.

Skip to content