Przejdź do treści

Szwajcaria: Święcenia wyższe w seminarium FSSPX w Ecône

Nowo wyświęceni kapłani przed figurą św. Piusa X
Nowo wyświęceni kapłani
przed figurą św. papieża Piusa X

29 czerwca br., w święto śś. Piotra i Pawła Apostołów, w należącym do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X międzynarodowym seminarium duchownym św. Piusa X w Ecône bp Bernard Fellay, przełożony generalny FSSPX, udzielił święceń diakonatu siedmiu subdiakonom, a święceń kapłańskich dziewięciu diakonom. Wśród nowo wyświęconych kapłanów znalazło się dwóch kapucynów z Morgon, w tym Polak o. Maksymilian (brat ks. Szymona Bańki FSSPX).

W uroczystościach, które zwyczajowo odbyły się na błoniach wokół seminarium, oprócz bp. Fellaya wzięli również udział pozostali biskupi Bractwa – Bernard Tissier de Mallerais i Alfons de Galarreta, a także 120 kapłanów FSSPX i ze zgromadzeń zakonnych.

Liczącą pięć części galerię fotografii ilustrujących to wydarzenie można zobaczyć na stronie francuskiego dystryktu FSSPX: część I – przygotowanie i procesja na wejście, część II – udzielenie święceń diakonatu, część III – nałożenie rąk, część IV – święcenia kapłańskie i koncelebra z biskupem, część V – błogosławieństwo prymicyjne i fotografie grupowe.

Kolejną galerię zdjęć można obejrzeć na stronie internetowej północnoamerykańskiego dystryktu FSSPX.

Po tegorocznych święceniach, które miały miejsce w seminariach w Winonie, Zaitzkofen i Ecône, liczba kapłanów należących do Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X przekroczyła 600.

Skip to content