Przejdź do treści

Komunikat Domu Generalnego FSSPX
w sprawie listu papieża Franciszka
o nadchodzącym Roku Świętym

Logo-FSSPX11Za pośrednictwem prasy członkowie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X dowiedzieli się o postanowieniach papieża Franciszka wydanych z okazji zbliżającego się Roku Świętego. W ostatnim akapicie listu datowanego na dzień 1 września 2015 r. i skierowanego do abp. Seweryna (Rino) Fisichelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji, Ojciec Święty napisał:

(…) rozporządzam i postanawiam, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do sakramentu pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie.

Bractwo Świętego Piusa X wyraża wdzięczność Jego Świątobliwości za ten ojcowski gest. W posłudze sakramentu pokuty zawsze polegamy, w poczuciu całkowitej pewności, na nadzwyczajnej jurysdykcji wynikającej z norm ogólnych kodeksu prawa kanonicznego. Z okazji Roku Świętego papież Franciszek pragnie, aby wszyscy wierni chcący się wyspowiadać wobec kapłanów Bractwa św. Piusa X mogli to uczynić bez rozterek (fr. inquiété).

Podczas tego roku nawrócenia kapłani należący do Bractwa św. Piusa X w sposób szczególny zatroszczą się o to, by z nową siłą pełnić posługę w konfesjonałach, naśladując dany wszystkim kapłanom wzór niestrudzonego poświęcenia – św. Proboszcza z Ars.

Menzingen, 1 września 2015 r.

Skip to content