Przejdź do treści

Seminarzyści FSSPX A.D. 2015

W tym roku do drzwi seminariów duchownych Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X zapukało 53 młodych mężczyzn pragnących przyjąć święcenia kapłańskie, żeby służyć Bogu i Kościołowi.

Flavigny
Seminarzyści z Flavigny

Do seminarium pw. Świętego Proboszcza z Ars we Flavigny-sur-Ozerain we Francji, którego wychowankowie kontynuują naukę i formację w Ecône, przyjęto 14 seminarzystów: czterech Francuzów, czterech Szwajcarów, dwóch Gabończyków, dwóch Włochów, Nigeryjczyka i Polaka; formację rozpoczęło także dwóch braci-postulantów – Francuz i Kanadyjczyk, oraz grono przedseminarzystów.

W seminarium pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii formację rozpoczęło 10 nowych seminarzystów: dwóch pochodzących z Niemiec, dwóch z Czech oraz po jednym z Austrii, Francji, Litwy, Polski, Rosji i Republiki Południowej Afryki.

Do seminarium pw. Świętego Tomasza z Akwinu w Winonie w północnoamerykańskim stanie Minnesota wstąpiło 12 nowych seminarzystów i pięciu braci-postulantów (wszyscy pochodzący z USA) oraz aż 30 przedseminarzystów.

La Reja
Seminarzyści z La Reja

Na półkuli południowej kolejny rok akademicki rozpoczyna się w marcu 2016 r. Wówczas w seminarium pw. Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja w Argentynie rozpocznie formację i studia dziewięciu nowych seminarzystów – pięciu Argentyńczyków, dwóch Brazylijczyków, Chilijczyk i Gwatemalczyk, którym towarzyszyć będzie grono 14 przedseminarzystów. Do drzwi nowicjatu braci FSSPX w La Reja zapukało także trzech postulantów: Amerykanin, Brazylijczyk i Dominikańczyk.

Do seminarium pw. Świętego Krzyża w Goulburn w Australii zgłosiło się ośmiu kandydatów do kapłaństwa: dwóch Australijczyków, dwóch Filipińczyków, Amerykanin, Hindus, Kenijczyk i Ugandyjczyk oraz jeden brat-postulant i czterech przedseminarzystów.

Zatem w tym i nadchodzącym roku akademickim w seminariach FSSPX studia i formację rozpocznie 53 nowych seminarzystów (w roku ubiegłym ich liczba wynosiła 51, przed dwoma laty 43, w roku 2012 – 50, w 2011 – 57 i w 2010 – 48). Deo gratias!

Skip to content