Przejdź do treści

Doroczna pielgrzymka meksykańskiego dystryktu FSSPX

Bp Galarreta udziela błogosławieństwa pątnikom
Bp Galarreta udziela błogosławieństwa pątnikom

W niedzielę 25 października, w święto Chrystusa Króla, odbyła się doroczna pielgrzymka meksykańskiego dystryktu FSSPX do bazyliki Matki Bożej z Guadalupe, leżącej w północnej części miasta Meksyk. Około 1500 pątników z różnych części kraju pielgrzymowało pod hasłem „Dołącz do Krucjaty Niepokalanego Serca Maryi, ponieważ Bóg tak chce”. W tym roku w pielgrzymce, oprócz ks. Jerzego Amozurrutii – przełożonego dystryktu i 12 innych kapłanów, wziął udział także bp Alfons de Galarreta.

Pielgrzymka wyruszyła z placu Santo Domingo w centrum miasta Meksyk, gdzie do zebranych przemówił ks. Michał Boniface, a bp de Galarreta udzielił im błogosławieństwa. Podczas marszu rozważano przesłanie Krucjaty Niepokalanego Serca, odmawiano różaniec, śpiewano pieśni maryjne i wznoszono okrzyki „¡Viva Cristo Rey!”. Po przybyciu do bazyliki przemówił ks. Amozurrutia, oddano dystrykt w opiekę Niepokalanego Serca Maryi, a bp Galarreta ponownie pobłogosławił zgromadzonych. Następnie pielgrzymi udali się do kościoła przy klasztorze franciszkanów, gdzie Jego Ekscelencja odprawił Mszę św. pontyfikalną.

Galerie fotografii ilustrujących to wydarzenie można obejrzeć w serwisach meksykańskiego oraz francuskiego dystryktu FSSPX.

Skip to content