Przejdź do treści

Nowy serwis internetowy poświęcony osobie abp. Marcelego Lefebvre’a

Serwis internetowy marcellefebvre.info
Serwis internetowy marcellefebvre.info

W 110. rocznicę urodzin abp. Marcelego Lefebvre’a mamy przyjemność ogłosić uruchomienie serwisu internetowego poświęconego pamięci naszego czcigodnego Założyciela.

Serwis jest dostępny od dzisiaj (29.11 – red.). Stanowi on przede wszystkim synowski hołd dla naszego ukochanego ojca w czasie, gdy wielu, nawet w Bractwie Kapłańskim Świętego Piusa X, nigdy nie miało możliwości poznać go osobiście.

Serwis został przygotowany w czterech językach (francuskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim – red.) i przedstawia miejsca, z którymi arcybiskup był związany oraz najważniejsze wydarzenia z jego życia; zawiera zdjęcia, filmy i nagrania, które pomogą go poznać. Bp Bernard Tissier de Mallerais, jego biograf, napisał kilka tekstów, które pozwolą internautom dostrzec głębię duszy tego apostoła, misjonarza i sługi Kościoła.

Ale serwis ten ma być również narzędziem apostolatu. W czasie, gdy wielu zaczyna odkrywać Mszę i Tradycję, jest ważne, by słowa „arcybiskup Lefebvre” przestały być dla nich jedynie nazwiskiem. Odwiedzenie witryny oczywiście nie zastąpi lektury jego biografii ani jego pism, ale powinno prowadzić do ich odkrycia.

Niech serwis marcellefebvre.info dotknie serc i przez przykład człowieka, który bez wątpienia pewnego dnia zostanie ogłoszony świętym, wzbudzi w nich miłość do naszego Pana, Jezusa Chrystusa.

Serdecznie gratuluję i wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy swą cierpliwą pracą stworzyli ten wspaniały projekt.

bp Bernard Fellay
Menzingen, 29 listopada 2015 r.

Skip to content