Przejdź do treści

Warszawa: Msza św. za dusze Żołnierzy Niezłomnych

Ks. Łukasz Szydłowski celebruje Mszę św. za dusze Żołnierzy Niezłomnych
Ks. Łukasz Szydłowski celebruje Mszę św. za dusze Żołnierzy Niezłomnych
Znajdująca się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie Kwatera Ł, zwana też Kwaterą na Łączce bądź po prostu Łączką to miejsce pochówku osób pomordowanych przez organy bezpieczeństwa publicznego w latach 1945–1956. 9 marca 2016 r. ks. Łukasz Szydłowski FSSPX już po raz trzeci odprawił tam requiem za dusze Żołnierzy Niezłomnych. Podczas kazania celebrans podkreślał oddanie ojczyźnie oraz katolicyzm bohaterskich żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i nadal walczyli, tym razem z nową „ludową” władzą z sowieckiego nadania.

Na Mszę św. przybyło ponad sto osób, w tym uczniowie szkół prowadzonych przez Bractwo (podstawowej, gimnazjum i liceum), ich rodzice, inni wierni oraz grupa z Centrum Edukacyjnego „Powiśle”. Oprawę muzyczną zapewniła żeńska schola, a przy ołtarzu służyli harcerze ze szkół Bractwa.

Po Mszy św. kilka słów na temat wieloletniego przemilczania bohaterstwa Żołnierzy Niezłomnych przez władze i media powiedział p. Ryszard Mozgol – dyrektor szkoły w Józefowie, natomiast nauczyciel, p. Piotr Walerych, wypomniał brak katolickiej symboliki na odsłoniętym we wrześniu ub.r. Panteonie – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych, przy którym zostało odprawione requiem.

Skip to content