Przejdź do treści

Początek roku akademickiego w seminariach Bractwa św. Piusa X na półkuli południowej

W marcu, miesiącu poświęconym św. Józefowi, patronowi Kościoła Powszechnego, rozpoczął się rok akademicki w seminariach Bractwa św. Piusa X położonych na półkuli południowej.

Do seminarium Matki Bożej Współodkupicielki w La Reja w Argentynie zostało przyjętych 11 przedseminarzystów (pięciu Meksykanów, czterech Argentyńczyków, Dominikańczyk i Kolumbijczyk), zaś siedmiu tamtejszych seminarzystów rozpoczęło pierwszy tok studiów teologicznych (dwóch Argentyńczyków, dwóch Meksykanów, Gwatemalczyk, Kolumbijczyk i Paragwajczyk). Do seminarium, w którym znajduje się także nowicjat braci FSSPX, zgłosiło się również dwóch postulantów (Argentyńczyk i Brazylijczyk).

Z kolei w australijskim seminarium Krzyża Świętego w Goulburn na rok formacyjny przyjęto trzech kandydatów (Australijczyka, Filipińczyka i Nigeryjczyka), a pierwszy rok studiów teologicznych rozpoczęło czterech seminarzystów (Australijczyk, Hindus, Koreańczyk i Nowozelandczyk).

W roku akademickim 2016/2017 we wspomnianych dwóch seminariach przygotowuje się do przyjęcia święceń łącznie 51 młodych mężczyzn, nie licząc 14 przedseminarzystów, odbywających roczne studia z zakresu nauk humanistycznych.

Uwzględniając tych wszystkich, którzy rozpoczęli naukę we Flavigny, Winonie oraz Zaitzkofen, w bieżącym roku akademickim seminaria Bractwa wzbogaciły się łącznie o 47 nowych kandydatów do kapłaństwa.

Skip to content