Warszawa: Luteranie na Targach Wydawców Katolickich, Te Deum na ulicy

Wydawnictwa Tradycji Katolickiej Te Deum nie wpuszczona na Targi Wydawców Katolickich

Wydawnictwa Tradycji Katolickiej Te Deum nie wpuszczona na Targi Wydawców Katolickich

Na tegorocznych, 22. z kolei Targach Wydawców Katolickich (odbywały się one w Warszawie od 7 do 10 kwietnia) można było znaleźć naprawdę szeroką ofertę: prace amerykańskich pastorów i rabinów wydawane po polsku przez nominalnie katolickie oficyny, oferty pielgrzymek do Medziugorja i książki propagujące to miejsce rzekomych objawień, nigdy nie uznanych przez Kościół, a nawet stoisko luterańskiego wydawnictwa z Cieszyna… Swoje publikacje prezentowały też oficyny w ogóle nie zajmujące się tematyką religijną, zabrakło natomiast miejsca dla Wydawnictwa Tradycji Katolickiej „Te Deum”, któremu organizatorzy z zadziwiającą konsekwencją (datującą się jeszcze od 1999 r., kiedy to Te Deum zostało usunięte z V Targów Wydawców Książki Katolickiej) odmówili prawa udziału w tej imprezie. Odmowa nie zniechęciła jednak przedstawicieli wydawnictwa do zaprezentowania jego oferty tysiącom katolików, którzy odwiedzili targi.

W sobotę i niedzielę (9 i 10 kwietnia) grupa wiernych Tradycji wzięła udział w akcji rozdawania katalogów Te Deum oraz ulotek, w których pytano: „Dlaczego polscy katolicy nie mogą poznać nauczania największych papieży? Dlaczego utrudnia się dostęp do liturgii, która obowiązywała w Kościele przez wieki i która nigdy nie została zakazana, jak stwierdził Benedykt XVI? Dlaczego zabrania się głoszenia prawdy katolickiej na katolickich targach?”.

W ciągu dwóch dni na ulicy przed Arkadami Kubickiego (w dolnej części Zamku Królewskiego), gdzie odbywały się targi, rozdano ponad trzy tysiące katalogów wraz z ulotkami. Akcja spotkała się z poparciem wielu katolików, którzy po odwiedzeniu targów nie kryli oburzenia zawartością wielu stoisk wystawowych i decyzją organizatorów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Apostolat, Galerie fotograficzne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.