Przejdź do treści

Warszawa: Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny

Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Warszawie-Radości
Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Warszawie-Radości
Środa 22 czerwca była w Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Warszawie-Radości dniem wyjątkowym. Zamiast lekcji odbył się tam bowiem Dzień Rodziny, na który zaproszono wszystkich uczniów (również z nauczania domowego) wraz z rodzicami i dziadkami.

To święto całej społeczności szkolnej rozpoczęła uroczysta Msza święta odprawiona przez dyrektora naszej szkoły, ks. Dawida Wierzyckiego FSSPX. Następnie uczniowie starszych klas przedstawili spektakl teatralny poświęcony postaci świętej Katarzyny Labouré i objawieniom Najświętszej Maryi Panny, których ta francuska zakonnica była świadkiem w roku 1830. Pięknym gestem ze strony młodych aktorów na zakończenie przedstawienia było rozdanie wszystkim widzom Cudownych Medalików wraz z tekstem modlitwy św. Bernarda. Przygotowaniami do spektaklu kierowała niestrudzona pani Aldona Duklewska.

Kolejnym punktem programu był słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy i babcie naszych uczniów. Odbywał się on na szkolnym podwórzu, gdzie nauczyciele przygotowali z kolei wiele zabaw i konkurencji sportowych: od bicia rekordu w skokach na skakance, przez wbijanie gwoździ jak najmniejszą liczbą uderzeń młotka i rzucanie lotkami w tarczę, po dmuchanie ogromnych baniek mydlanych. Świetnie bawili się przy tym zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, którzy nieczęsto mają okazję uczestniczyć w tego typu rywalizacjach.

Skip to content