Poznań: V Piknik Tradycji

Poznański V Piknik Tradycji zgromadził prawie setkę uczestników

Poznański V Piknik Tradycji zgromadził prawie setkę uczestników

26 czerwca, w święto św. Wilhelma opata, odbył się V Piknik Tradycji, zorganizowany przez wiernych z poznańskiej kaplicy Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X. Dzień rozpoczął się od nabożeństwa czerwcowego oraz śpiewanej Mszy św. celebrowanej przez ks. Szymona Bańkę FSSPX. Następnie blisko setka uczestników (zarówno wiernych Bractwa z Wielkopolski oraz – jedna rodzina – ze Szczecina, jak i zaprzyjaźnionych z nimi osób; niemal połowę stanowiły dzieci) udała się do Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w nieodległym Puszczykowie, mieście położonym nad Wartą, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Piknik tradycyjnie rozpoczął się od poczęstunku pyszną grillowaną karkówką i kiełbasami, po czym najmłodsi ruszyli do specjalnie dla nich przygotowanych zabaw, młodzież rozegrała mecz siatkówki, a dorośli wysłuchali prelekcji p. Justyna Piskorskiego na temat znaczenia ojcostwa i zjawisk mu zagrażających oraz wymienili uwagi z tym związane. Dalsza część spotkania upłynęła na rozmowach przy ciastach i lodach oraz… ukradkowym sprawdzaniu wyniku meczu piłki nożnej Polska–Szwajcaria; dwie drużyny, składające się z chłopców i ich ojców stoczyły zacięty – pomimo doskwierającego upału – pojedynek w tej samej dyscyplinie. Jak zwykle przez chwilę padał deszcz, lecz prawdziwa ulewa przyszła dopiero wtedy, gdy miejsce piknikowe było już posprzątane. Na zakończenie uczestnicy odmówili różaniec przed umieszczoną na drzewie figurką Matki Bożej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kościoły i kaplice FSSPX, Polska i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.