Święcenia kapłańskie w Bractwie Świętego Piusa X

_mg_24941 3 czerwca br., w święto Najświętszego Serca Pana Jezusa, w seminarium św. Tomasza z Akwinu w Winonie (USA) bp Alfons de Galarreta wyświęcił siedmiu kapłanów (sześciu Amerykanów i Brytyjczyka) oraz dziewięciu diakonów. Była to ostatnia taka uroczystość w Winonie – kolejne będą się odbywały już w nowym seminarium. W naszym serwisie można przeczytać kazanie bp. de Galarrety, wygłoszone podczas tych święceń. Na stronie amerykańskiego dystryktu FSSPX są dostępne trzy galerie zdjęć z tych święceń.

29 czerwca, w święto śś. Piotra i Pawła, Apostołów, bp Bernard Tissier de Mallerais w seminarium św. Piusa X w Ecône wyświęcił ośmiu nowych księży: pięciu Francuzów, dwóch Włochów i Kanadyjczyka; wyświęcił również 12 diakonów (11 Francuzów i Hiszpana). Dostępne są galerie zdjęć z tych święceń.

Z kolei 2 lipca, w święto Nawiedzenia N.M.Panny, bp Bernard Fellay, przełożony generalny Bractwa, wyświęcił trzech nowych kapłanów (dwóch Niemców i Hiszpana) w seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen (tu galeria zdjęć). Tego samego dnia bp Alfons de Galarreta w kościele Saint-Nicolas-du-Chardonnet w Paryżu wyświęcił jednego kapłana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne, Seminaria FSSPX i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.