Przejdź do treści

Nowy rok akademicki w seminariach FSSPX na półkuli północnej

Nowi seminarzyści we Flavigny
Nowi seminarzyści we Flavigny
Niedawno w seminariach Bractwa św. Piusa X na półkuli północnej rozpoczął się kolejny rok akademicki i w Niemczech, Francji i USA pojawili się nowi kandydaci do kapłaństwa. Jeśli Pan Bóg pozwoli, po sześciu latach intensywnej nauki filozofii, teologii, historii, prawa kanonicznego, ale także życia modlitwą i odwieczną liturgią Kościoła, ci młodzi mężczyźni otrzymają święcenia prezbiteratu.

Do seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zaitzkofen w Bawarii wstąpiło w tym roku 9 kandydatów (4 Niemców, Belg, Polak, Rosjanin, Szwajcar i Węgier); seminarium św. Proboszcza z Ars we francuskim Flavigny powitało ich 14 (12 Francuzów, Anglika i Szwajcara). W USA do seminarium św. Tomasza z Akwinu zgłosiło się aż 23 (19 Amerykanów, 2 Kanadyjczyków, Meksykanin i Portorykańczyk).

Od początku tego roku – biorąc pod uwagę fakt, że w seminariach w Argentynie i Australii rok akademicki rozpoczyna się w marcu – do seminariów Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X wstąpiło razem 57 kandydatów do kapłaństwa (w poprzednich latach ich liczebność wyglądała następująco: 2015 r. – 53, 2014 r. – 51; 2013 r. – 43; 2012 r. – 50; 2011 r. – 57; 2010 r. – 48). Deo gratias!

Skip to content