Polska: Spotkanie integracyjne w Gdyni

Kazanie podczas Mszy św. ku czci św. Teresy Wielkiej

Kazanie podczas Mszy św. ku czci św. Teresy Wielkiej

15 października, w święto św. Teresy z Avila, odbyło się spotkanie integracyjne dla wiernych z Gdyni oraz z Olsztyna; było to pierwsze takie spotkanie po zmianie duszpasterza, która nastąpiła w sierpniu. Wierni mieli możliwość poznać bliżej swego nowego „proboszcza”, ks. Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX (który poprzednio opiekował się kaplicami na południu Polski), a także poznać się nawzajem bądź odnowić znajomości.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. śpiewana ku czci św. Teresy; kazanie ks. Gołębiewski poświęcił koniecznej obecności modlitwy w życiu chrześcijańskim, pokazując na przykładzie życia hiszpańskiej świętej, że modlitwa jest tym, co pozwala przetrwać rozliczne trudności, jakie każdego spotykają w życiu.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo październikowe, na którym wierni odmawiali różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Następnie ok. 50 osób udało się do salki przeoratowej na wspólny posiłek, gdzie mogli skosztować różnych potraw, przygotowanych przez samych uczestników (a głównie zapewne uczestniczki…). Chętni mogli sprawdzić umiejętność gry w ping-ponga, do czego zachęcili nawet swojego nowego duszpasterza. W radosnej atmosferze spotkanie zostało zakończone.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.