Przejdź do treści

Kraków: Wykłady ks. Gleize’a FSSPX

Ks. Jan Michał Gleize FSSPX
Ks. Jan Michał Gleize FSSPX
W dniach 5 i 6 listopada, na zaproszenie Katolickiego Instytutu Apologetycznego im. św. Tomasza z Akwinu, gościł w Krakowie ks. Jan Michał Gleize, wykładowca eklezjologii i apologetyki w międzynarodowym seminarium duchownym św. Piusa X w Ecône w Szwajcarii.

1602 W sobotę 5 listopada francuski duchowny spotkał się z licznym audytorium (ok. 80 osób) na wykładzie promującym polskie wydanie jego książki pt. II Sobór Watykański w pytaniach i odpowiedziach; książka ta została wydana nakładem Instytutu i jest do nabycia w księgarni internetowej Te Deum. W czasie trwającego ponad dwie godziny spotkania x. Gleize wyjaśnił m.in., że jego praca jest echem rozmów, jakie w latach 2009–2011 toczyły się między ekspertami Bractwa św. Piusa X a teologami Stolicy Apostolskiej, a w których osobiście brał udział. Część pytań z sali dotyczyła właśnie relacji Bractwa z Rzymem.


Następnego dnia, po niedzielnej Mszy św. w krakowskiej kaplicy Bractwa, ks. Gleize skomentował gorszącą wizytę papieża Franciszka do Szwecji w ramach celebracji 500-lecia reformacji.Skip to content