Gdynia: Jasełka (galeria fotograficzna)

Gdyńskie jasełka AD 2017

7 stycznia po Mszy św. i nabożeństwie pierwszosobotnim w gdyńskim kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny jak co roku odbyły się jasełka, przygotowane wspólnymi siłami przez młodzież i dzieci z tutejszej „parafii”.

Choć – co zrozumiałe – scenariusz jest co roku podobny, tym razem licznie zgromadzeni widzowie usłyszeli rozbudowaną partię dialogu Heroda z diabłem i śmiercią – chrześcijański moralitet w prostej, wierszowanej formie. Powinniśmy być wdzięczni naszym przodkom, że stworzyli i przekazali nam zwyczaj organizowania jasełek, tę jakże pożyteczną formę wspólnotowego przeżywania Bożego Narodzenia!

Po występie, przeplatanym śpiewanymi przez widzów kolędami, nastąpiła burza braw, a duchową radość dopełnił przygotowany przez wiernych poczęstunek, pobłogosławiony przez gdyńskiego duszpasterza, ks. Krzysztofa Gołębiewskiego FSSPX.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”20″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[przełącz na pokaz slajdów]” template=”/home/fsspx/domains/news.fsspx.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne, Kościoły i kaplice FSSPX i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.