Przejdź do treści

Gdynia: Dzień skupienia dla członków Rycerstwa Niepokalanej

Ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX głosi wykład podczas dni skupienia dla członków MI

W sobotę 28 stycznia w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Gdyni odbył się dzień skupienia dla członków Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji z północnej Polski; wzięło w nim udział około 30 wiernych z Pomorza i Warmii. Wykłady głosił duszpasterz Rycerstwa na całą Polskę, ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX, który jest jednocześnie duszpasterzem kaplic w Gdyni i Olsztynie.

Dzień skupienia rozpoczął się od śpiewanej Mszy św. ku czci św. Piotra Nolasko, którego wspomnienie przypadało na ten dzień. Po Mszy św. ks. Gołębiewski wygłosił dwa wykłady dla członków Rycerstwa. Podkreślił, że podstawą każdego apostolatu musi być życie wewnętrzne i modlitwa, a wszelkie działania zewnętrzne – takie jak organizacji wykładów i konferencji, wydawanie czasopism, pisanie artykułów czy rozmowy z innymi ludźmi – muszą wypływać z wnętrza i opierać się na mocnym fundamencie duchowym.

Dzień skupienia zakończył się ceremonią przyjęcia nowego członka do Rycerstwa Niepokalanej; uczestniczący w dniu skupienia członkowie Militia Immaculatae odnowili swój akt oddania się Niepokalanej podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Skip to content