Przejdź do treści

Bawaria: Święcenia subdiakonatu w seminarium w Zaiztkofen

  • przez

Pięciu nowych subdiakonów

W sobotę 1 kwietnia br. w seminarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w bawarskim Zaitzkofen miała miejsce piękna uroczystość: pięciu młodych seminarzystów otrzymało z rąk bp. Bernarda Tissiera de Mallerais święcenia subdiakonatu. Obok kandydatów z Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Rosji znalazł się kl. Jakub Wawrzyn FSSPX, który tym samym postawił decydujący krok na drodze do kapłaństwa.

Biskup Tissier de Mallerais podczas kazania podkreślił władze i cnoty subdiakona: bierze on udział w przygotowaniu materii do Mszy św. – sakramentu męki Chrystusa, śpiewa epistołę, w imieniu całego Kościoła odmawia oficjum oraz czyści bieliznę kielichową. Wymaga się od niego nieskazitelności wiary i obyczajów, jako że z subdiakonatem wiąże się dozgonne zobowiązanie do zachowania doskonałej czystości oraz odmawiania brewiarza.

Wszystkie intencje Kościoła stały się odtąd dla nowych subdiakonów ich własnymi: łączą się oni z uwielbieniem, które Ojcu Niebieskiemu składa Chrystus, Wieczny i Najwyższy Kapłan, oddają cześć Jego Najświętszej Matce oraz świętym Pańskim, a zwłaszcza swoim patronom. Troszczą się także o dzieła przedsiębrane dla chwały Bożej oraz o ratowania dusz, o potrzeby swoich bliźnich, w tym tych, którzy się polecili ich modlitwom oraz tych, którzy są im bliscy.

Pięciu lewitów czeka w wigilię Zesłania Ducha Świętego święcenia diakonatu, a następnie, Deo volente, święcenia kapłańskie pod koniec czerwca 2018 r.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”24″ sortorder=”434,437,438,439,440,441,442,443,436,445,444,435″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[przełącz na pokaz slajdów]” template=”/home/fsspx/domains/news.fsspx.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Skip to content