Warszawa: I Komunia święta (galeria fotograficzna)

W tym roku do I Komunii św. w warszawskim kościele Bractwa przystąpiło dziewiętnaścioro dzieci

Niedziela Biała – pierwsza niedziela po Wielkanocy – to tradycyjny czas przystępowania dzieci do I Komunii świętej. Jak co roku, tak i w niedzielę 23 kwietnia br. wierni Tradycji z warszawskiego kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny przeżywali tę piękną uroczystość.

I Komunię świętą przyjęło tego dnia dziewiętnaścioro dzieci, w większości uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny. Ci młodzi katolicy po raz pierwszy w życiu przyjęli Najświętszy Sakrament z rąk ks. Łukasza Webera, przełożonego Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X na Europę Środkowo-Wschodnią. W tej arcyważnej chwili dzieciom towarzyszyli oczywiście rodzice, dziadkowie i rodzeństwo – tego dnia cały kościół zapełnił się rodzinami Tradycji, których przybywa z roku na rok.

W pięknym kazaniu ks. Dawid Wierzycki – który jak zwykle przygotowywał swoich podopiecznych do przyjęcia I Komunii św. – opowiedział dzieciom o najwspanialszych prezentach, jakie każdy może otrzymać od Pana Boga; wśród tych prezentów znajduje się łaska uświęcająca, stanowiąca przepustkę do życia wiecznego. Ten prezent otrzymujemy właśnie za pośrednictwem Najświętszego Sakramentu, stąd tak ogromne znaczenie I Komunii św.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”25″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[przełącz na pokaz slajdów]” template=”/home/fsspx/domains/news.fsspx.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Osoby zainteresowane pozyskaniem pełnego zestawu zdjęć w wysokiej rozdzielczości prosimy o kontakt na adres e-mailowy foto@tedeum.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne, Kościoły i kaplice FSSPX, Polska i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.