Przejdź do treści

Warszawa: Sakrament bierzmowania

Bp Bernard Tissier de Mallerais udzielił w Warszawie sakramentu bierzmowania prawie 40 osobom z całej Polski

Niedziela 2 kwietnia br. była ważnym dniem dla całej wspólnoty wiernych Tradycji w Polsce: tego dnia w warszawskim kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczystość bierzmowania blisko 40 osób z całej Polski.

Sakramentu bierzmowania udzielił J.E. ks. bp Bernard Tissier de Mallerais, który wygłosił też kazanie skierowane w pierwszym rzędzie do nowo bierzmowanych. Jako wzór do naśladowania przedstawił im postać bł. Józefa Sáncheza del Río, 15-letniego żołnierza katolickiego ruchu Cristeros w Meksyku, który w 1928 r. poniósł męczeńską śmierć z okrzykiem ¡Viva Cristo Rey! na ustach i ze znakiem krzyża nakreślonym na ziemi własną krwią. Biskup Tissier de Mallerais zwrócił uwagę, że tacy odważni wyznawcy Chrystusa rodzą się dzięki darom Ducha Świętego, umacnianym w sakramencie bierzmowania.

Niedzielna uroczystość została uświetniona Mszą śpiewaną na trzy głosy, skomponowaną przez Wilhelma Byrda, wielkiego XVI-wiecznego kompozytora angielskiego; oprawę muzyczną przygotowała schola męsko-żeńska pod kierownictwem p. Olgi Kuszpy.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny zorganizowali kiermasz ozdób, kartek i wypieków świątecznych; własnoręcznie wykonane przez uczniów przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem wiernych.

Osoby zainteresowane płytami DVD z obszernym zestawem zdjęć z uroczystości (wysoka rozdzielczość!) prosimy o kontakt w księgarni Te Deum.

Skip to content