Warszawa: Sakrament bierzmowania

Bp Bernard Tissier de Mallerais udzielił w Warszawie sakramentu bierzmowania prawie 40 osobom z całej Polski

Niedziela 2 kwietnia br. była ważnym dniem dla całej wspólnoty wiernych Tradycji w Polsce: tego dnia w warszawskim kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczystość bierzmowania blisko 40 osób z całej Polski.

Sakramentu bierzmowania udzielił J.E. ks. bp Bernard Tissier de Mallerais, który wygłosił też kazanie skierowane w pierwszym rzędzie do nowo bierzmowanych. Jako wzór do naśladowania przedstawił im postać bł. Józefa Sáncheza del Río, 15-letniego żołnierza katolickiego ruchu Cristeros w Meksyku, który w 1928 r. poniósł męczeńską śmierć z okrzykiem ¡Viva Cristo Rey! na ustach i ze znakiem krzyża nakreślonym na ziemi własną krwią. Biskup Tissier de Mallerais zwrócił uwagę, że tacy odważni wyznawcy Chrystusa rodzą się dzięki darom Ducha Świętego, umacnianym w sakramencie bierzmowania.

Niedzielna uroczystość została uświetniona Mszą śpiewaną na trzy głosy, skomponowaną przez Wilhelma Byrda, wielkiego XVI-wiecznego kompozytora angielskiego; oprawę muzyczną przygotowała schola męsko-żeńska pod kierownictwem p. Olgi Kuszpy.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny zorganizowali kiermasz ozdób, kartek i wypieków świątecznych; własnoręcznie wykonane przez uczniów przedmioty cieszyły się dużym zainteresowaniem wiernych.

Osoby zainteresowane płytami DVD z obszernym zestawem zdjęć z uroczystości (wysoka rozdzielczość!) prosimy o kontakt w księgarni Te Deum.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”23″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[przełącz na pokaz slajdów]” template=”/home/fsspx/domains/news.fsspx.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/ngglegacy/view/gallery.php” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kościoły i kaplice FSSPX, Polska i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.