Przejdź do treści

Polska: Zlot Rycerstwa Niepokalanej

Uczestnicy II Ogólnopolskiego Zlotu Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji

W sobotę 20 maja 2017 r. przeorat Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X w Warszawie gościł ponad 120 uczestników II Ogólnopolskiego Zlotu Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji. Podobnie jak rok wcześniej, i tym razem pogoda dopisała: przez cały dzień świeciło słońce i nie pojawiła się ani jedna chmurka na niebie.

Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową; po niej ks. Krzysztof Gołębiewski FSSPX, duszpasterz Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji w Polsce, odprawił Mszę św. oraz wygłosił dwa wykłady o Niepokalanej i Jej roli w zbawieniu. Ks. Gołębiewski mówił o niebie, czyśćcu i piekle oraz o konsekwencji naszych wyborów. Podkreślił, że „nikt nie przychodzi do Chrystusa inaczej niż przez Maryję”. Przypomniał, że Matka Boża w Fatimie dała nam swoje Niepokalane Serce jako ostatni ratunek dla dusz. Maryja obiecała zbawienie tym, którzy będą mieli nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.

W przerwie między wykładami ks. Gołębiewski prowadził indywidualne rozmowy z wiernymi oraz zachęcał ich do jeszcze większego zaangażowania w służbę Niepokalanej według idei św. Maksymiliana. Rycerze z Warszawy jak zwykle okazali swoją niezwykłą gościnność, częstując przybyłych domowymi wypiekami i wyśmienitymi sałatkami.

Uczestnicy zlotu mieli możliwość zaopatrzenia się w nowe materiały do szerzenia apostolatu: ulotki informacyjne, poświęcone cudowne medaliki, a także kolejne numery „Triumfu Niepokalanej”. Przez cały dzień była otwarta księgarnia Te Deum, w której można było nabyć nowe publikacje książkowe wydawnictwa.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowe ulotki informacyjne MI: o Niepokalanej jako Pośredniczce Wszystkich Łask, o Niepokalanym Sercu Maryi oraz o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. W przygotowaniu są jeszcze ulotki o różańcu oraz druga ulotka o objawieniach Maryi w Fatimie.
O godz. 15.30 odbyła się uroczysta ceremonia przyjęcia 12 nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej Tradycyjnej Obserwancji; po niej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny rozbrzmiał hymn Rycerstwa Niepokalanej.

Aktualizacja 30.05.2017: poprawiono liczbę nowych członków, przyjętych tego dnia do Rycerstwa Niepokalanej.

Skip to content