Wycieczka do Kodnia i Kostomłotów (galeria fotograficzna)

Cudowny obraz Matki Bożej Kodeńskiej

8 maja grupa uczniów Gimnazjum i Liceum im. św. Tomasz z Akwinu w Józefowie udała się do Kodnia, aby w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej pokłonić się Królowej Podlasia. Impulsem do zorganizowania tego wyjazdu był m.in. spektakl Błogosławiona wina, którego akcja toczy się właśnie wokół cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, a który aktorzy ze szkolnego teatru „Yorick” wystawili dwukrotnie przed szeroką publicznością.

Na miejscu uczniowie wraz z opiekunem, ks. Szymonem Bańką FSSPX, modlili się w sanktuarium i wysłuchali jego historii, by następnie odwiedzić tamtejszą kalwarię i udać się nad Bug.

Drugim ważnym miejscem, do którego dotarła wyprawa, były Kostomłoty, w których znajduje się jedyna na świecie katolicka parafia neounicka obrządku bizantyjsko-słowiańskiego. Tam dla uczestników zorganizowano posiłek przy ognisku, po którym wysłuchali historii tego ciekawego miejsca, opowiedzianej przez tamtejszego duszpasterza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galerie fotograficzne, Polska i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.