Przejdź do treści

Bawaria: Święcenia diakonatu w seminarium FSSPX w Zaitzkofen

Bp Bernard Fellay udziela święceń diakonatu
3 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, przełożony generalny Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, bp Bernard Fellay, udzielił święceń diakonatu pięciu klerykom seminarium Najświętszego Serca Jezusowego w Zaitzkofen w Bawarii, wśród których – obok Austriaka, Niemca, Rosjanina i Szwajcara – był nasz rodak, kl. Jakub Wawrzyn FSSPX.

W kazaniu bp Fellay przypomniał obowiązki diakona: musi on służyć przy ołtarzu i głosić Ewangelię; następnie wskazał na potrójny związek, zachodzący między diakonem a Duchem Świętym, Kościołem i diabłem. Diakon ma być napełniony Duchem Świętym, Jego światłem, mocą i świętością; został ustanowiony sługą Kościoła, mającym głosić Ewangelię i prowadzić przez to dusze do zbawienia. Wreszcie, jak to wyraża liturgia święceń, musi on przeciwstawiać się szatanowi, a także jego narzędziom, w tym światu, który odpadł od Boga.

Wśród licznych wiernych, uczestniczących w uroczystości, wyróżniała się spora grupa młodych osób z Polski.

Nazajutrz, w Zielone Świątki, bp Fellay udzielił sakramentu bierzmowania kilku kandydatom, by następnie odprawić Mszę św. pontyfikalną.

Seminarium przygotowuje się teraz do obchodów uroczystości Bożego Ciała, a także do święceń kapłańskich, które będą miały miejsce 1 lipca.

Skip to content