Przejdź do treści

Warszawa: Procesja Bożego Ciała (galeria fotograficzna)

15 czerwca br. kilkuset wiernych uczestniczyło w uroczystej procesji Bożego Ciała, która wyruszyła z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Garncarskiej i zatrzymywała się przy czterech ołtarzach przygotowanych w okolicach przeoratu św. Piusa X: przed domem należącym do jednej z rodzin Tradycji, przed leśnym krzyżem, przed figurą Matki Bożej stojącą u wejścia do przeoratu oraz przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny. Procesja po raz pierwszy mogła przejść nową, wyasfaltowaną ulicą Garncarską.

Monstrancję z Przenajświętszym Sakramentem niósł ks. Konstantyn Najmowicz FSSPX, a towarzyszyli mu ks. Łukasz Weber FSSPX, ks. Dawid Wierzycki FSSPX i o. Witold Pobiedziński. Ks. Najmowicz wygłosił również kazanie, w którym podkreślił kluczowe znaczenie wiary w Przenajświętszy Sakrament; kaznodzieja zauważył, że utrata tej wiary daje początek wszystkim grzechom, w jakie popada współczesny świat.

Na czele procesji tradycyjnie płatki kwiatów sypały dziewczynki, które w ostatnich latach przystąpiły do I Komunii św. Jak zwykle nie zawiedli też ministranci oraz członkowie chóru kościelnego, nadający ton pieśniom śpiewanym przez uczestników procesji.

Skip to content