Przejdź do treści

XXIII Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej – 100-lecie objawień Królowej Różańca Świętego w Fatimie

Na pielgrzymim szlaku…

W tym roku po raz dwudziesty trzeci pielgrzymi wyruszyli z przeoratu św. Piusa X w Warszawie, by po dziesięciu dniach marszu dotrzeć na Jasną Górę.

4 sierpnia, po uroczystej Mszy św. i wspólnym śniadaniu, 140 pątników oraz liczna grupa duchowieństwa (pięciu kapłanów, pięciu seminarzystów i trzech braci) ruszyli na pielgrzymi szlak; obok Polaków szli przedstawiciele Białorusi, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwajcarii i Ukrainy. Kierownikiem pielgrzymki był ks. Łukasz Szydłowski FSSPX.

Na całej trasie pątnikom towarzyszyła wytężona modlitwa i piękne pieśni, śpiewane w różnych językach; na postojach uczestniczyli w konferencjach duchowych.

Przy na ogół pięknej, słonecznej pogodzie pątnicy mogli podziwiać piękno naszego kraju oraz cieszyć się gościnnością mieszkańców mijanych po drodze wiosek. O to, by nie ustali w drodze, troszczyła się niezawodna kuchnia pielgrzymkowa.

Na szlaku z każdym dniem dołączali kolejni uczestnicy, tak iż ostatnie odcinki pokonywało już ok. 190 pielgrzymów, zaś na samo wejście w Alejach N.M.Panny było ich ok. 280. Po nawiedzeniu Cudownego Obrazu poprzedzona sztandarami grupa udała się procesyjnie na miejsce – inne niż w poprzednich latach – w którym została odprawiona uroczysta Msza św.

Słowa uznania należą się wszystkim zaangażowanym w tak sprawne przygotowanie pielgrzymki. Bóg zapłać – i do zobaczenia na pielgrzymim szlaku już za rok!

Zdjęcia z tegorocznej pielgrzymki (dwie galerie) są dostępne na jej oficjalnej stronie.

Skip to content