Przejdź do treści

Polska: Wakacyjny obóz dla chłopców

  • przez
  • 3 września 20174 września 2017

Uczestnicy obozu dla chłopców na wycieczce w górach

Po raz kolejny na początku lipca rozpoczął się letni obóz dla chłopców. 48 urwisów z całej Polski spędziło – pod okiem ks. Dawida Wierzyckiego FSSPX, br. Maksymiliana FSSPX oraz sześciu doświadczonych opiekunów – 10 dni w Szczytnej, miasteczku leżącym nieopodal Polanicy Zdroju w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej. Hasłem przewodnim obozu były w tym roku objawienia Najświętszej Maryi Panny w Fatimie i z tej okazji chłopcy podczas kazań (na obozie była codziennie odprawiana Msza św.) oraz wieczornych wykładów szczegółowo poznali wydarzenia sprzed stu lat z Portugalii.

Każdy dzień obozu był wypełniony różnorodnymi zajęciami, które nie pozwalały się nudzić ani uczestnikom, ani ich opiekunom. Gry terenowe, wędrówki po Górach Stołowych oraz Bystrzyckich, obowiązkowe mecze piłki nożnej, a nawet spektakularne ucieczki przed deszczem i burzami stanowiły chleb powszedni dni obozowych.

Szczytna nie pierwszy raz gościła obozowiczów, ale to nie znaczy, że w poprzednim roku zdążyli zwiedzić całą okolicę – trochę atrakcji do poznania jeszcze zostało. W tym roku uczestnicy odwiedzili m.in. słynną Kaplicę Czaszek w Kudowie-Czernej oraz kopalnię złota w Złotym Stoku, gdzie mogli na chwilę poczuć się jak poszukiwacze tego cennego kruszcu oraz odbyć krótką, choć emocjonującą podróż podziemną kolejką.

Na obozie nie zabrakło ognisk, podczas których chłopcy uczyli się pieśni patriotycznych; nie zabrakło też wywołujących wielkich emocji zmagań między drużynami. Gorąco dziękujemy darczyńcom, dzięki którym chłopcy mogli otrzymać atrakcyjne nagrody: serdeczne „Bóg zapłać”!

Skip to content